نسخه مناسب چاپ

دفاعیه متقاضیان مدارس همسو با شرکت ۱۸ تیم راه یافته به این مرحله و  با حضور ۷  نفر به عنوان اعضای جلسه دفاع، طی سه روز انجام پذیرفت.

ترکیب اعضای جلسه دفاع را مدیرعامل، نماینده آموزش، نماینده علمی، نمایندگان حراست و بازرسی از موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام و نمایندگان بسیج علمی کشور و سازمان بسیج دانش آموزی از خارج از مجموعه به عنوان کارشناسان تشکیل دادند.

همچنین هرکدام از تیم ها با حضور یک یا چند نفر از اعضای خود در این جلسه جهت پاسخ به سوالات اعضای جلسه دفاع شرکت داشتند. لازم به ذکر است که برخی از این تیم ها متشکل از افراد شاخص در حوزه آموزش و تعلیم و تربیت در کشور بودند که این موضوع نکته قابل توجهی است.

ارزیابی انجام شده این مدارس بر پنج محور تیم مدیریتی، تیم آموزشی، جذب و شناسایی دانش آموز، برنامه های اقتصادی و طرح و برنامه قرار گرفت. مهم ترین سوالات پرسیده شده از افراد متقاضی مدرسه به این شرح بوده است: - انگیزه و اهداف تاسیس مدرسه - مهم ترین شاخصه مدرسه - برنامه اجرایی جهت تربیت اعتقادی و برنامه درسی - طرح درس - معیار انتخاب دانش آموز - چگونگی جذب دانش آموز و برنامه تبلیغاتی - تخمین دانش آموزان ورودی سال اول مدرسه - آورده مالی و اقتصادی - توانایی خود کفایی اقتصادی - چشم انداز و اهداف عملیاتی - میزان شناسایی منطقه هدف و شناخت عناصر مهم و کلیدی اطراف مدرسه - میزان تعامل با مسجد و بسیج - تجربه کاری تیم آموزشی و وجود رویکرد ارزشی و تحولی - برنامه مشخص و اجرایی مدرسه در حوزه تربیتی و آموزش دروس

زمان اختصاص داده شده به هرکدام از تیم ها ۳۰ دقیقه بود که با توجه به تعداد افراد تیم های حاضر و سوالات کارشناسان این زمان تا ۴۵ دقیقه نیز افزایش می یافت. با توجه به بررسی نمرات داوران اکثر متقاضیان از تجربه و تیم مدیریت مناسبی برخوردار بودند.

این مطلب ۱۳۷ بار خوانده شده

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.