تفاهم نامه موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام با سازمان نهضت سواد آموزی

سازمان نهضت سواد آموزی برای پیشبرد اهداف و تحت پوشش قرار دادن افراد بیشتری از بیسوادان، تفاهم نامه همکاری با موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام امضا کرد.
تفاهم نامه موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام با سازمان نهضت سواد آموزی

موسسه سازمان نهضت سواد آموزی برای پیشبرد اهداف و تحت پوشش قرار دادن افراد بیشتری از بیسوادان، تفاهم نامه همکاری با موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام  امضا کرد.

یکی از برنامه های موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام، توجه به توانمندی علمی دانش آموزان و فرهنگیان است که اکنون برای ریشه کن کردن  بیسوادی به کمک سازمان نهضت سوادآموزی آمده است.

آموزش، تولید محتوا و ارزیابی های پایانی از مهمترین برنامه های موسسه علمی و آموزشی رزمندگان در این تفاهم نامه خواهد بود.

آقای دکتر علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نهضت سوادآموزی و موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام که در سالن  نهضت سوادآموزی برگزار شد؛ با اشاره به چالش های موجود اظهار کرد: حداکثر مشارکت در اجرای برنامه ها را مورد توجه قرار دادیم و در این مشارکت نهادهای مربوطه، مراکز محلی و خانواده ها در این امر تاثیر به سزای  خواهند داشت .

 وی  ازامضا ء سی و یکمین تفاهم نامه سازمان نهضت سوادآموزی با سایر نهادها و دستگاه ها خبر داد و افزود: برخی از تفاهم نامه ها به طور ترویجی و برخی به طور تبلیغی است و امروز با انعقاد این تفاهم نامه، با موسسه رزمندگان اسلام وارد تعاملات بیشتری می شویم و سنجش و ارزشیابی و کیفیت بخشی را مورد توجه قرارمی دهیم.

باقرزاده خاطرنشان کرد: این تعامل به یادگیری و توانمندسازی کمک کرده و با آگاهی و علم می توان به بهبود سطوح سوادآموزی کمک کرد. وی ادامه داد: با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی که رکن اصلی آن توانایی و تولید دانش و علم برای تولید و مصرف بهینه است این موارد در گروه آموزش همگانی محقق می شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی‌ با اشاره به ایجاد کارگروه مشترک عنوان کرد: با استفاده از این فرصت سالانه ۱۵۲عنوان کتاب جدید چاپ می شود که همکاری با این موسسه در این مورد و همچنین تولید ابزار آموزشی و ارزشیابی موثر است.

وی در خصوص به کارگیری نیروی انسانی با توجه به این تفاهم نامه گفت: شرایط به کارگیری مانند فعالیت آموزش دهندگان بوده یعنی برای آموزش بین جنسیت آموزش دهندگان و سوادآموزان هماهنگی وجود دارد و جمعیت هدف نیز ۱۰تا ۴۹ساله هستند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه ۶۳هزار آموزش دهنده آزاد و ۱۰هزار و ۶۰۰معلم با سازمان همکاری کرده و در طرح توانمندسازی نیز شرکت کردند، اظهار کرد: موسسه خدمات علمی آموزشی رزمندگان اسلام  به ساماندهی و شناسایی نیروهای جدید کمک می کند.

وی در خصوص معیارهای ارزشیابی سوادآموزی که در این همکاری مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در ارزشیابی پایانی سوالات باید براساس یادگیری افراد و استانداردهای موجود طراحی شود و در اختیار آزمون دهندگان قرار بگیرد تا در نهایت صدور گواهینامه انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات منحصر به فرد طراحی سوالات استاندارد بودن آنها است که حداکثر شباهت با آزمون سراسری دارد و کسی که بتواند به سوالات سراسری اشراف داشته باشد می تواند سوالات مربوطه آزمون را طراحی کند

همچنین در این تفاهم نامه سید علی یزدیخواه سرپرست و عضو هئیت مدیره موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندکان اسلام به رویکردهای و ماموریت­ های موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان پرداخت و آمادکی و توانمندی این مؤسسه در خصوص  برنامه های جامع مؤسسه نظیر برگزاری لیگ بین اللملی پایا، باشگاه المپیاد بسیجیان، پارک فن آموز شهید شهریاری، تولید محتوی اسلامی آموزش زبان انگلیسی با استاندارد روز دنیا، جهاد علمی، آیه های تمدن و تولید و تالیف کتب کمک آموزشی از پیش دبستانی تا پایان مقطع متوسطه و آمادگی در ریشه کنی بیسوادی در سراسر کشور و کمک به جامعه هدف و پیشرفت علمی کشور سخنانی ایراد فرمودند.

تصاویر در لینک http://razmandegan.ir/node/4205

این مطلب ۱۲۰ بار خوانده شده

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.