آشنایی با پارک فن آموز شهید دکتر مجید شهریاری

نخستین پارک فن آموز مؤسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام
پارک فن آموز

باید به گونه­ ای علوم پایه را در کشور توسعه بدهیم که دانستن علومی مانند: فیزیک، شیمی، ریاضی و علوم دیگر پایه به یک عرف و مسألۀ همگانی تبدیل شود. مقام معظم رهبری مدظله العالی

براساس سند جامع علمی کشور، تعداد شرکت­ های دانش­ بنیان در چشم­ انداز ۱۴۰۴ باید به تعداد ۵۰ هزار شرکت ارتقا یابد و در این راستا پارک­ های علم و فناوری، یکی از زیرساخت های مؤثر در توسعۀ شرکت­ های دانش بنیان و به دنبال آن توسعۀ اقتصاد دانش­ محور، به شمار می آیند. پارک­ های علم و فناوری با برقراری بستری مناسب جهت رشد و تعالی شرکت­ های دانش­ بنیان و تشویق سرمایه­ گذاران بخش خصوصی و حمایت از نخبگان و فارغ­ التحصیلان، نقش به­ سزایی ایفا می­ کنند.

بر همین اساس و به منظور شناسایی استعدادهای درخشان دانش­ آموزان و دانشجویان بسیجی و ایجاد زمینۀ مناسب برای افزایش سطح آگاهی ایشان نسبت به علوم و فناوری­ ها به همراه تأکید بر درک مفاهیم علمی، کاربرد آنها و رشد و شکوفایی ایده­ پردازی و خلاقیت ذهنیِ ایشان، مؤسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام اقدام به راه­ اندازی پارک فن­ آموز شهید دکتر مجید شهریاری نمود. این پارک به مساحت ۸۵۰ متر در محل دهکدۀ مقاومت قرار داد.

 

این مطلب ۴۸۷ بار خوانده شده

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.