نسخه مناسب چاپ

 

 

enlightened زبان خارجی اگر قبل از خواب فراگرفته شود، نتیجه­ ی یادآوری آن بهتر از دیگر مواقع روز خواهد بود. بنابراین یکی از جاهایی که می­ توان لیستی از لغات زبان را قرار داد در کنار محل خوابیدن است. در این صورت با مطالعه­ و مرور لغات پیش از خواب و تکرار آن می­ توانید بخوابید و بدین ترتیب قسمت اعظم لغات و کلمات را یاد خواهید گرفت. ضمن اینکه یادگیری، تلاش و صرف وقت برای یادگیری زبان خیلی مفیدتر از صرف و هدررفت زمان با دستگاه­ هایی چون لپ تاب یا موبایل و سرگرمی­ های بی­ مورد خواهد بود و از طرفی سلامت خواب و چشمان شما نیز از مزایای دیگر آن است.

enlightened یادگیری خود را تنها به لغت محدود نکنید، بلکه انواع افعال بی­ قاعده، حروف ربط، مصدرها و مانند آن را نیز تمرین کنید. در چنین مواقعی امکانات فراوان برای یک محصل باهوش و خردمند وجود دارد.

enlightened با قرار دادن کلمات و اشیاء در کنار هم، تشخیص اختلاف آن­ها آسان­تر است. چون قسمت­ های نامربوط حذف می­ شود. وقتی زبانی دارای تعدادی کلمه­ ی مشابه است که یک جور تلفظ می­ شوند ولی معانی مختلف دارند، یا وقتی که یک یا چند لغت با کلماتی در زبان مادری چه از لحاظ تلفظ یا معنی شباهت دارد آن­ها را یادداشت و به دقت مطالعه کنید تا اختلافات آن­ها بر شما آشکار گردد.

enlightened به تشابهات و تفاوت­های زبان خود و زبان خارجی توجه کنید. در ابتدای یادگیری به کلمات مشابه و متفاوت در دو زبان توجه کرده و آن­ها را مورد بررسی قرار دهید. به صداهایی که در زبان مادری وجود دارد ولی در زبان خارجی نیست توجه کنید و همین کار را در حالت معکوس نیز انجام دهید. چنین صداهایی را با دقت خاصی تمرین کنید.

enlightened به شباهت­ های گرامری و اختلافات آن نیز بپردازید و نکاتی چون ترتیب کلمات در جمله را مورد بررسی قرار دهید، چون معانی و مفهوم­ ها در زبان بستگی زیادی به ساختمان جمله و ارتباط لغات دارد تا معنی انتزاعی اجزای کلام. این نکته برای کلیه­ ی کسانی که زبانی را فراگرفته­ اند روشن است. مثلاً استادان تعلیم و تربیت و تعلیم و تربیت استادان نیز از لحاظ معنی با یکدیگر متفاوت است. اهمیت ساختمان جمله برای کسی که معانی لغات را می­ داند ولی هنوز مفهوم جمله را درک نمی­ کند به خوبی واضح است و این همان چیزی است که اغلب موجب عدم درک مطلب و مفهوم زبان می­ شود.

enlightened با یکی از دوستان خود مکالمه را تمرین کنید. این کار نشاط­ آور و مفید خواهد بود. اگر بخت یاری کند و یک نفر اهل زبان را بشناسید که بتوانید با او گفتگو کنید، حداکثر استفاده را خواهید برد.

enlightened فعال باشید. وقتی برای اولین بار یک زبان خارجی را یاد می­ گیرید، فعال بودن بر تبعیت کورکورانه ترجیح دارد. مدارک زیادی این گفته را اثبات می­کند. هنگامی که شخصی بتواند معانی کلمات تازه را حدس بزند و فقط سعی نکند معادل­ های آن را در زبان خود بیابد، میزان فراگیری او افزایش می­ یابد. در هر حال وقتی فردی مصمم به یادگیری باشد، مطالعه­ ی معانی لغات و کلمات مترادف و تلفظ آن­ها هم مفید و مؤثر خواهد بود. تمرین مکالمه به یک زبان جدید، قبل از کسب مهارت شنیدن، به جای یادگیری صحبت کردن پس از درک مطلب از طریق شنیدن ترتیب وارون ه­ای است.

enlightened در تمام مواردی که ذکر شد یک اصل کلی وجود دارد و آن این است که باید بین کلمات جدید و قدیم تا حد امکان ارتباط برقرار کرد و رابطه­ ی آن­ها را دریافت تا احتمال یادآوری آن­ها افزایش یابد.

enlightened یادگیری زبان، با تمرین­ های مداوم و منظم ارتباط زیادی دارد. در اوقاتی که لباس خود را می­ دوزید یا مسواک می­ زنید یا منتظر دوستی هستید یا به مدرسه می­ روید، یا بی خواب می­ شوید یا در هر موقعی که بی کاری و اتلاف وقت به سراغ شما می­ آید می­ توانید با لغات تازه تمرین کنید و جملاتی بسازید. تمامی این لحظات کوتاه است اما برای فراگرفتن چند لغت از یک زبان خارجی کافی است و حتی نتیجه­ ای اعجاب آور به همراه داشته باشد.

در بخش بعدی نکات جدیدی را با یکدیگر مرور خواهیم نمود.

تنظیم: پروا سفری

ارتباط با مرکز مشاوره:

تلفن گویا  ۸۸۸۶۶۱۳۱

ارسال پیام

 

 

این مطلب ۸۵ بار خوانده شده